Virtuvės išdėstymo būdai: kokį pasirinkti?

http://cdn.freshome.comVirtuvė – namų centras bei viena svarbiausių erdvių namuose, kadangi gyventojai čia praleidžia nemažai laiko. Ši namų erdvė privalo būti ne tik vizualiai patraukli, bet ir patogi bei funkcionali. Todėl labai svarbus virtuvės išdėstymas. Įsirengdami savo virtuvę, prie nuspręsdami, kiek ir kokių virtuvės baldų pirksite /užsakinėsite, turite priimti sprendimą dėl virtuvės išdėstymo. Kad Jūms būtų lengviau priimti sprendimą, trumpai aptarsime virtuvės išdėstymo būdus.

 

Vienas populiariausių – linijinis išdėstymas, kai virtuvės funkcinės zonos išdėstomi viena linija. Geras, o neretai ir vienintelsi, sprenndimas mažose virtuvėse. Pasirinkus šį variantą, svrabu tinkamai išdėstyti tris esminius virtuvė staškus: plautuvę, šaldytuvą ir viryklę, kad gaminimo procesas būtų patogus.

 

Kitas išdėstymo būdas – dviejų linijų. Rekomenduojama plautuvę ir viryklę išdėstyti vienoje linijoje, o šaldytuvą – kitoje. Svarbu tai, kad pasirinkus dviejų linijų išdėstymo būdą tinsklinga atsižvelgti į atstumą tarp šių linijų – jis turi būti ne mažesnis kaip 1,2 m. Jei Jūsų virtuvės plotas nedidelis, šis išdėstymas nebus tikslingas, kadangi bus sudėtinga rasti vietos valgomajam stalui.

 

„L“ formos virtuvės išdėstymas, dažnai pavadinamas tiesiog kampiniu išdėstymu šiandien yra labai populiarus apsirinkimas ir, beje, gana universalus, tikrsiantis ir mažai, ir didelei virtuvei. Vienas iš privalumų – nesunku rasti vietos valgomajam stalui. Jei virtuvė labai didelė, nepalikite labai didelių atstumų tarp trij ųesminių virtuvės taškų: plautuvės, viryklės ir šaldytuvo. Pasirinkus šį išdėstymo būdą, plautuvė dažniausiai įkurdinama kampe. Visgi šis išdėstyvo varinatas netikslingas, jei virtuvėje dažnai darbuojatės ne vienas, nes tokiu atveju judėti joje bus nelabai patogu.

 

Dar vienas išdėstymo būdas – „U“ formos virtuvė, kai baldai ir buitinė technika išdėstomi palei tris sienas. Šis sprendias tinka tik didelėms virtuvėms, nes mažoje jis bus visiškai nepatogus. Sprendimas tinka virtuvėms, kurių plotis 2,4–4 metrai.

 

„G“ formos išplanavimas su pusiasaliu, dažniausiai pasirenkamas, kai norima papildomais baldais atskirti virtuvės / maisto gaminimo zoną nuo vargymo zonos. Šis išplanavimas puikiai tinka, jei virtuvė sujungta su valgomuoju ar svetaine, kad šiais laikais gana populiaru.

 

Dar vienas išplanavimo būdas – virtuvė su sala. Šis sprendimas dažniausias yra individualiusoe namusoe, kur virtuvei skirta daug erdvės. Šiuo atveju pasirenkamas bet kuris iš išvardytų išdėstymo būdų ir papildomas baldų bloaks – sala.

 

Taigi, prieš užsakydami virtuvės baldus įvertinkite:

• virtuvės plotą;

• vandens ir ventiliacijos išvedimus;

• savo poreikius ir gaminimo įpročius.

 

Įvertinę šiuos aspektus, pasiirnkite Jums tinkamiausią virtuvės išdėstymo būdą. Nesivadovaukite tik norasi ir grožio kriterijumi, ypač jei dažnai gaminate. Netinakmas sprendimas vėliau lems papildomus rūpesčius ir apsunkins maisto gaminimo procesus.

Nusprendę, kaip išdėstysite virtuvės baldus, galite pradėti virtuvės baldų užsakymo procesą.

 

Straipsnis yra tinklalapio baldubirza.lt nuosavybė. Kopijuoti ir platinti be mūsų sutikimo griežtai draudžiama.