Sieninės spintos

http://mediacache.homeimprovementpages.com.auNet ir imponuojantys šiandien itin populiariam minimalistiniam stiliui, kurio pagrindas - erdvės atlaisvinimas atsisakant nereikalingų rakandų, spintai (ar kelioms) vietos atrada.  Tai - praktiškas baldas, kuriame galima sudėti įvairius daiktus, taip palaikant tvarką ir paslepiant nereprezentatyvų turtą nuo svetimų akių. Remiantis spintų kontrukcijos ypatybėmis, yra skiriamos korpusinės ir sieninės spintos. Priklausomai nuo to, kur yra statomos, pastarosioms gali būti nereikalingas karkasas: daugiausia dėmesio skiriama durų bei vidaus įrengimui. 

 

Kokią vietą reikėtų parinkti spintai? Naujos statybos namų projekte pastarųjų įrengimui numatomos netgi specialios nišos, tačiau iš principo sieninės spintos yra skirtos praktiškam laisvos erdvės išnaudojimui - tai gali būti koridoriaus siena, tamsusis kambariukas, niša po laiptais ir kita. Svarbiausia, jog sieninei spintai skirta vieta būtų tinkamai paruošta. Sienos, lubos bei grindys privalo būti lygios. Priešingai, spinta ne tik neatrodys vizualiai patraukliai, bet ir tinkamai nefunkcionuos. Kita vertus, sieninė spinta gali užmaskuoti defektą: jei nesate perdėti perfekcionistai, neturėtumėte rūpintis, jog už lentynoje sudėtų rankšluosčių krūvos slepiasi močiutės laikais tapetuota siena. 

 

Sieninėje spintoje gali būti montuojamos varstomos, sudedamosios bei stumdomosios durys. Pastarosios, dėl savo praktiškumo erdvės taupymo atžvilgiu, šiandien yra populiariausias pasirinkimas. Pagrindiniai slankiųjų sistemų elementai yra profiliai, užpildas ir ratukai. 

 

Profiliai

Plieniniai profiliai kainuoja mažiau, tačiau jų kokybė prastesnė. Nega to, pastarieji rūdija, tad būtina įvertinti patalpos drėgmę. Nerekomeduojama dėti skaidraus stiklo užpildo, nes, dėl plieninių profilių konstrukcinių ypatybių, bus pastebimi ratukai. Aliuminio profiliai - brangesni, tačiau kokybiškesni, patvaresni, su jais gali būti naudojami įvairūs užpildai.

 

Ratukai

Apimtimi menka, tačiau savo svarba itin reikšminga slankiosios sistemos dalis. Į ratukų kokybę investuoti būtina, kadangi pastarieji atsakingi už sklandų durų darinėjimąsi bei tylų sistemos veikimą. 

 

Užpildaihttp://www.thayray.com

Tai - dekoratyvioji spintos pusė, kuri, dėl galimų panaudoti medžiagų gausos, suteikia valios fantazijos raiškai. Gali būti renkamasi tarp LMDP (laminuotų medžių drožlių plokštės), plastiko, veidrodžio, įvairiaspalvio stiklo, fototapetų, audinių ir panašiai. Populiaru skirtingas medžiagas derinti tarpusavyje. Priimant sprendimą, kaip papuošti patalpos duris, būtina atsižvelgti į patalpos interjerą, kitus baldus bei vietą, kurioje bus spintą. 

 

Nuo sieninės spintos vietos bei jai tenkančios paskirties priklausys ir vidaus įrangos montavimas. Pastaroji dažniausiai ir lemia didžiąją spintos kainos dalį - kuo daugiau detalių, tuo didesnės išlaidos. Aišku, sieninė spinta - ne dekoratyvinė detalė, bet praktiškas baldas, tad negalima taupyti funkcionalumo atvilgiu. Priklausomai nuo to, kur stovės spinta bei kokie daiktai joje bus laikomi, galima rinktis tarpi lentynų, kabyklų, batų dėžių, stalčių, ištraukiamų krepšių ir kitų detalių. 

 

Sieninė spinta - itin praktiškas baldas, kuriame galima laikyti pačius įvairius daiktus, o pastarosios įrengimui puikiai tinka niša po laiptais ar kitas laivas kampelis. Sieninės spintos, dėl savo konstrukcinių ypatybių, dažniausiai kainuoja mažiau nei korpusinės. Bene didžiausias minusas - spintos stacionarumas. Nusprendus persikelti į kitą būstą, su savo numylėta spinta teks atsisveikinti ir palikti ją kaip įkurtuvių dovaną naujiesiems šeimininkams. 

 

Straipsnis yra tinklalapio baldubirza.lt nuosavybė. Kopijuoti ir platinti be mūsų sutikimo griežtai draudžiama.