Odiniai ir gobeleniniai baldai svetainei: ką pasirinkti?

Iliustracijos šaltinis: https://arcadius-atelier.comSvetainė namuose atlieka kelias svarbias funkcijas. Pirma, tai čia dažna šeimos narių susibūrimo vieta, kur šeima jaukiai leidžia vakarus, todėl svetainė turi būti patogi, jauki. Antra, svetainė atlieka reprezentacinę funkciją, todėl ji turi būti ir vizualiai patraukti. Juk svetainėje priimame svečius, švenčiame šventes, todėl būtent ši namų erdvė reprezentuoja visus namus, o drauge ir šeimininkus.

Pasirinkti baldus svetainei dažniausiai būna labai reikšmingas ir drauge sudėtingas uždavinys. Renkantis minkštus baldus pirmiausia sprendžiama, ar odiniai, ar gobeleniniai. Tiek vieni, tiek kiti turi privalumų ir trūkumų, kuriuos įvertinę pasirinksite tai, kas labiausiai tinka Jums.

Odiniai svetainės baldai. Odiniai baldai dažniausiai asocijuojasi su prabanga ir elegancija, todėl neretas, norintis tokio įspūdžio, žvalgosi į odinius baldus. Tačiau vienas aspektas labai svarbus – odiniai baldai tinka tik didelėms erdvėms, aukštomis lubomis. Jei Jūsų svetainės lubos žemai, o pati svetainė yra nedidelė, odiniai baldai nebus teisingas pasirinkimas, nes jie atrodys lyg svetimkūnis, jų prabanga ir elegancija išnyks, o išryškės neskoningumas.

Odinių baldų privalumų sąrašas netrumpas. Šio tipo baldai yra universalūs tuo aspektu, kad puikiai dera tiek klasikiniame, tiek moderniame interjere. Kalbant apie odinius baldus, tai reikia paneigti sklandantį mitą, esą odinių baldų priežiūra sudėtingesnė, o oda greitai susidėvi, parranda pirminę išvaizdą. Tai netiesa. Pavyzdžiui, išpylus ant baldų skysčių, nuo orinių baldų jie bus nuvalyti ženkliai greičiau ir paprasčiau nei nuo gobeleninių baldų. Nuo odinių baldų ir dulkės nuvalomos daug paprasčiau – reikia tik šluostės, suvilgytos vandenyje. Tiesa, natūrali oda nesudaro sąlygų  kauptis dulkėms. Maža to, natūrali oda nekaupia gyvūnų plaukų, nesugeria kvapų.

Kad neprarastų savo pirminės išvaizdos odiniams baldams reikia tinkamos priežiūros, o pastaroji nesudėtinga – periodiškai nupurkškite baldus specialiomis priemonėmis. Prižiūrimi odiniai baldai bus ilgaamžiai ir džiugins Jus puikia išvaizda.

Kalbant apie trūkumus, tai esminiu odinių baldų trūkumu dažniausiai traktuojama aukšta kaina. Rinkoje odiniai baldai yra vieni brangesnių, tačiau jei oda natūrali, visos medžiagos kokybiškos – jie tikrai verti savo kainos, kadangi ilgus metus tarnaus Jums ir bus reprezentatyvūs.

Odinius baldus reikėtų pasaugoti nuo naminių gyvūnų, kad nesubraižytų nagais. Taip pat odinius baldus rekomenduojama statyti ne itin saulėtose vietose, kadangi saulė odą džioviną, dėl ko ji gali suskilinėti.

http://www.laflat.comTiesa, būtina paneigti ir įsisenėjusi stereotipą, esą odiniai baldai žiemą šalti ir ant jų nemalonu sėdėti, o vasarą, atvirkščiai, oda įkaista, ant jų atsisėdus prakaituojama ir pan. Tai būdinga nenatūralios odos baldams, tačiau jei įsigysite natūralios odos baldus, įsitikinsite, kad jie greitai prisitaiko prie kūno temperatūros ir sėdėti ant jų itin malonu tiek žiemą, tiek vasarą.

Gobeleniniai svetainės baldai. Jei nuspręsite pasirinkti gobeleninius baldus, turėsite itin plačias pasirinkimo galimybes, kadangi rinkoje labai platus gobelenų tipų, spalvų, tekstūrų pasirinkimas. Tai didelis privalumas renkantis gobeleninius baldus, tačiau neretai tampantis ir galvos skausmu, nes pasirinkti iš tokios gausybės variantų – sudėtinga.

Gobeleniniai baldai yra malonūs sėdėti. Dėl itin plataus pasirinkimo nesunkiai rasite tinkančius prie bet kokio interjero. Šiandieninėje rinkoje gausu modernių, išskirtinių, originalių gobeleninių baldų, todėl jie tiks prie pačių įmantriausių dizaino sprendimų.

Kaip trūkumą galima išskirti tai, kad gobeleniniams baldams reikalinga dažna priežiūra. Tiesa, priežiūra priklauso nuo gobeleno tipo, faktūros, pluošto, bet visus gobeleninius baldus reikia reguliariai nusiurbti arba nuvalyti šepečiu. Taip pat gobeleninius baldus reikia akylai saugoti nuo skysčių išsiliejimo, nes jų valymas tokiu atveju taps ženkliai sudėtingesnis nei, pavyzdžiui, odinių baldų. Gobelenas blunka, jei baldas stovi nuolat saulės apšviečiamoje vietoje.

Taigi, pirmiausia nustatykite savo prioritetus, norus, galimybes,o tada įvertinkite baldų privalumus bei trūkumus. Tai padės priimti teisingą sprendimą.

 Straipsnis yra tinklalapio baldubirza.lt nuosavybė. Kopijuoti ir platinti be mūsų sutikimo griežtai draudžiama.