LMDP, MDF, FMDP Plokščių Palyginimas

LMDP, MDF, FMDP Plokščių Palyginimas

Kas yra LMDP, MDF ir MDP plokštės?

Medžio pluošto plokštės (LMDP), medienos pluošto plokštės (MDF) ir formuotų medienos pluošto plokštės (FMDP) yra populiarios medžiagos daugelyje statybų ir dizaino projektų. Tačiau kiekviena iš jų turi savo savybių ir privalumų. Šiame straipsnyje panagrinėsime šias tris medžio pluošto plokštes ir palyginsime jas, kad padėtume jums pasirinkti tinkamiausią variantą jūsų projektui.

LMDP MDF FMDP Plokščių Palyginimas

LMDP plokštė: Aukštos kokybės ir pasižyminti ilgaamžiškumu

Laminuota medienos drožlių plokštė (LMDP) yra labiausiai paplitusi baldų plokštė, užtikrinanti gerą kainos ir kokybės santykį. Laminuota medžio drožlių plokštė gaminama presuojant medžio drožles ir iš abiejų pusių dengiant jas laminatu (popierius, impregnuotas melanino derva). Dėl laminuotos medienos drožlių plokštės savybių ši baldų plokštė yra atspari drėgmei, aukštai temperatūrai ir įbrėžimams.

MDF plokštė

LMDP MDF FMDP Plokščių Palyginimas

Vidutinio tankio medienos plaušų plokštė (MDF) – tai sausas medienos plaušų procesas, sujungtas perforavimo ir plokščio karšto presavimo būdu, pridedant rišamųjų medžiagų. Šios plokštės pasižymi labai geromis apdirbimo savybėmis: iš jų lengva gaminti įvairias formas, frezuoti įvairias paviršiaus formas ir t. t. Dėl šių savybių MDF plokštės labai plačiai naudojamos baldų gamyboje.

MDP plokštės: Lankstumas ir forma


Tai vidutinio tankio medžio drožlių plokštės. Tai populiarus pasirinkimas dėl kainos – tai viena pigiausių apdailos medžiagų. Taip yra todėl, kad MDP plokštės gaminamos iš medienos atliekų ir pjuvenų, kurios taip pat klijuojamos, presuojamos ir kaitinamos. Tačiau dažai sunkiai „prilimpa” prie šios medžiagos, todėl ji plačiai naudojama pigiems baldams gaminti.

Skaityti  Funkcionalus Virtuvės Išplanavimas
LMDP MDF FMDP Plokščių Palyginimas

Faneros plokštė


Fanera gaminama iš kelių sluoksnių klijuotos, suspaustos ir termiškai apdorotos medienos. Kadangi fanera iš dalies išsaugo medienos struktūrą, ji gali atlaikyti didelį spaudimą. Ji palyginti tvirta, lengvai dažoma ir lakuojama, todėl dažnai naudojama grindims, laiptams, luboms, sienoms ir baldams.

OSB plokštės

Šios plokštės yra panašios į MDP, tačiau tvirtesnės ir gražesnės. OSB plokštės gaminamos suspaudžiant ir suklijuojant medžio drožles į statmeną formą ir jas termiškai apdorojant. Todėl jos yra gana tvirtos. Lietuvoje šių plokščių tekstūra tapo labai populiari – ir kaip pigus dizaino sprendimas, ir kaip savito stiliaus dalis. Tai ekologiška, lengvai perdirbama medžiaga, atspari vandeniui, drėgmei ir karščiui, todėl idealiai tinka tiek namams, tiek garažui.

Koks yra geriausias pasirinkimas jūsų projektui?

Pasirinkti tinkamiausią medžio pluošto plokštę priklauso nuo jūsų konkrečių poreikių ir projekto charakteristikų. Jei jums reikia atsparios ir ilgaamžės medžio pluošto plokštės, LMDP gali būti geriausias variantas. Jei svarbiausia yra universalumas ir lengvumas, MDF gali būti puikus pasirinkimas. O jei jums reikia lankstumo ir formos, FMDP gali atitikti jūsų lūkesčius.

LMDP plokštė atsiliepimai

Laminuotos drožlių plokštės yra puikus pasirinkimas baldų gamybai dėl jų estetikos, kainos patvarumo ir prieinamumo. Šios plokštės siūlo platų dizaino ir spalvų pasirinkimą, leidžiantį realizuoti įvairias kūrybines idėjas. Be to, jų atsparumas dėvėjimuisi ir lengva priežiūra daro laminuotas drožlių plokštes labai populiaromis tarp baldų gamintojų.

MDF plokštė atsiliepimai

MDF yra ne tik funkcionali, bet ir estetiškai patraukli medžiaga. Jo vientisumas ir lygumas suteikia galimybes įgyvendinti įvairiausius dizaino sprendimus. Tai puikus pasirinkimas norint sukurti modernius baldus arba įgyvendinti kūrybinius architektūrinius sprendimus.

Viena iš labiausiai paplitusių MDF naudojimo sritys yra baldų gamyba. Dėl savo lengvumo ir paprastos apdirbimo, MDF yra puikus pasirinkimas kuriant įvairius baldus – nuo stalčių iki lentynų ir stalų.

Skaityti  Virtuvės Išdėstymo Būdai: Kokį Pasirinkti?

Išvada

Nepaisant to, ar renkatės LMDP, MDF ar FMDP, svarbu suprasti kiekvienos medžio pluošto plokštės privalumus ir trūkumus. Atsižvelgiant į jūsų projektą ir poreikius, galite pasirinkti tinkamiausią variantą, kuris atitiks jūsų lūkesčius ir suteiks jums ilgalaikį rezultatą. Taigi, įvertinkite savo galimybes ir rinkitės išmintingai!

Daugiau apie baldus čia

PaskelbėBaldų-Birža
Ankstesnis įrašas
Virtuvės interjeras: Kaip sukurti funkcionalią ir jaukią erdvę
Kitas įrašas
Baldų gamintojai Lietuvoje
Parašykite komentarą
Jūsų el. Pašto adresas nebus paskelbtas.