LMDP, MDF, FMDP plokščių palyginimas

Iliustracijos šaltinis: http://www.trendir.comLMDP, MDF, FMDP - santrumpos, daliai skaitančiųjų galinčios sukelti nemažai klaustukų. Ir tik kai pradedama domėtis naujų baldų įsigijimu, viskas darosi kur kas aiškiau. Tai - pagrindiniai baldų gamyboje naudojami medžiagų tipai, įtakojantys gaminio kainą, kokybę bei išvaizdą. 

 

LMDP - laminuota medžio drožlių plokštė. Pastaroji gaunama abi medžio drožlių plokštės puses karštu presu padengus laminatu (melanino dervoje įmirkytu popieriumi). Dėl laminato plokštė įgyja atsparumą drėgmei, aukštai temperatūrai ir įbrėžimams, tačiau tampa itin degi. LMDP populiarumą lemia nedidelė kaina, nesudėtinga priežiūra bei platus spalvų ir tekstūrų pasirinkimas: galima rinktis tiek tarp natūraliai medienai artimų atspalvių (neretai neįgudusiai akiai sunku atskirti, jog tai tėra imitacijaa) tiek tarp ryškesnių spalvų. LMD plokštės lengviau pasiduoda apdorojimui nei natūralus medis, tačiau galima išgauti tik tiesias linijas. 

 

Renkantis iš LMDP pagamintus baldus, rekomenduojama įvertinti plokštės tankį, kurį įtakoja gamyboje sunaudotų drožlių kiekis: kuo pastarųjų daugiau, tuo kokybė aukštesnė. 

MDF - tai vidutinio tanko medžio  dulkių (plaušų) plokštė. Tai - dar viena populiari alternatyva natūraliai medienai baldų gamyboje: mažesnė kaina bei atsparumas drėgmei ir temperatūrų pokyčiams. MDF išgaunama medienos plaušus bei papildomas rišamąsias medžiagas veikiant slėgiu ir aukšta temperatūra, vėliau atliekant kelių sluoksnių lakavimą, apsaugantį nuo nepalankių išorinės aplinkos veiksnių. MDF galima nudažyti pačiomis įvairiausiomis spalvomis arba padengti pageidaujamomis medžiagomis. Pastaroji savybė suteikia galimybę pritaikyti MDF įvairių interjero idėjų įgyvendinimo metu.  LMDP yra tinkamos tik tiesių linijų išgavimui, tuo tarpu MDF ypatybės leidžia suformuoti įvairių formų kampus bei detales. Iš MDF plokštės pagaminti baldai, reitinguojant kainos didėjimo atživilgiu, užima antrą vietą po LMDP gaminių. 

 

FMDP - faneruota medžių drožlių plokštė, padengiama natūraliu lukštu. Ant pasirinkto medienos plokštės tipo (tai gali būti ne tik MDP, bet taip pat MDF ar fanera), užklijuojamas medienos lukštas. Pagrindinis šios ir prieš tai analizuotų plokščių skirtumas - didesnis natūralumas. Žinoma, tai atsispindi ir kainoje: FMDP yra brangesni už LMDP ir MDF ir kaina nusileidžia tik natūralios medienos baldams. FMD plokštė gali būti lakuojama, dažoma, vaškuojama bei tepama aliejumi. Priešingai nei LMDP ir MDF atveju, galima baldų restauracija. Pasirinkus tinkamas plokštes, baldai įgauna atsparumą drėgmei. 

 

Tikimės, jog dabar pasidarė kur kas aiškiau, ką slepia straipsnio pavadinime ir pačiame tekste daugybę kartų paminėtos santrumpos. Ir, renkantis baldus, galėsite remtis ne tik pardavėjo rekomendacijomis bei pateiktomis kainomis, bet ir savo turimomis žiniomis. 

 

Straipsnis yra tinklalapio baldubirza.lt nuosavybė. Kopijuoti ir platinti be mūsų sutikimo griežtai draudžiama.