Baldai interjere: didiname mažą erdvę

Nuotraukos šaltinis: https://taskican.files.wordpress.com

Esminiai akcentai interjere yra baldai. Kad ir kokius dizaino sprendimus pasirinktumėte, kad ir kokias idėjas įgyvendintumėte, kurdami interjerą, baldai iš esmės gali pakeisti visą koncepciją. Pavyzdžiui, įsivaizduokite du identiškus kambarius, kurių apdailoje dominuoja balta spalva. Viename kambaryje įkurdiname baltą / kreminę / šviesiai pilką sofą. O kitame – sodrios mėlynos spalvos arba oranžinę. Pirmasis interjeras bus pernelyg vienodas, nuobodokas, klasikinis, galbūt net banalus. O štai antrasis turės ryškų akcentą, suteikiantį kambariui išskirtinumo, žavesio, ta ryški sofą taps akcentu, traukiančiu dėmesį. Taigi, tai gana paprastas pavyzdys, kaip baldai gali visiškai pakeisti viso dizaino koncepciją, todėl baldų įtaka interjerui yra labai didelė.

Šiandien rinkoje baldų pasirinkimas labai platus ir dažniausiai klasifikuojamas pagal tai, kuriai namų erdvei jie skirti: svetainės baldai, miegamojo baldai, vaikų kambario baldai, virtuvės baldai ir kt. Ir visi interjerui turi didelės įtakos. Baldai interjerui gali suteikti tokį įspūdį, kurio norime, priklausomai nuo poreikių. Pavyzdžiui, baldai gali suteikti kambariui žaismingumo, prabangos, solidumo, klasiškumo, spalvų ir t.t. Neretai vaikų kambariui pasirenkami žaismingi, spalvingi baldai, siekiant šią namų erdvę padaryti žavingą ir vaikišką. Svetainei pasirenkami klasikiniai baldai, jei norime suteikti solidumo, elegancijos, prabangos.

Be jau minėtos baldų įtakos, jie labai pagelbėja, jei reikia vizualiai padidinti mažą erdvę. Juk ne visi gali pasigirti erdviais namais, didžiuliais kambariais. O būtent baldai gali labai padėti mažą erdvę ne tik paversti skoningai įrengtu kambariu, tačiau ir vizualiai didesniu.

Toliau aptarsime kelis esminius aspektus, kuriuos įgyvendinę nustebsite, kaip Jūsų mažas butas tapo tokiu dailiu ir moderniu butu.

Jei mažame kambaryje pastatysite masyvius baldus, tai erdvė atrodys tarsi sutraukta, ji dar labiau vizualiai ir realiai sumažės. Todėl mažoms patalpoms rinkitės kompaktiškus, nemasyvius baldus. Šiandienė rinka tikrai siūlo kompaktiškų, tačiau drauge itin originalių baldų, todėl pasirinkimas busplatus. Taip pat mažos erdvės neperkraukite baldais – nestatykite jų daugiau, negu tikrai reikia. Prioritetą teikite „grakštiems“ baldams, pavyzdžiui, kėdes, stalus rinkitės plonesnėmis, ne masyviomis kojomis. Minkštus baldus, pavyzdžiui, sofas, fotelius rinkitės ne su plačiais, gobelenu aptrauktais ranktūriais, o su mediniais, grakščiais, nemasyviais.

Nuotraukos šaltinis: http://inhabitat.com/

Jei renkatės knygų spintą, komodą, spintelę ar pan., prioritetą teikite aukštesnėms, ne plačioms. Ir stenkitės neužkrauti lentynų daiktais. Kuo mažiau užkrautos lentynos, tuo didesnis lengvumo, erdvumo įspūdis sukuriamas.

Mažai erdvei rinkitės šviesių tonų baldus. Mažoje erdvėje netalpinkite plačios spalvinės gamos. Ir apdailai, ir baldams rinkitės šviesias spalvas, tik akcentus, jei norite, „dėkite ryškius“.

Stiklas vizualiai padeda didinti erdvę, tad rinkitės baldus, kuriuose yra stiklinių detalių, pavyzdžiui, jei reikia kavos staliuko, pasirinkite su stikliniu paviršiumi. Jei maža virtuvė, pasirinkite stalą stikliniu paviršiumi, tarpą tarp stalviršio ir pakabinamų spintelių dekoruokite stiklu ir pan. Jei mažas miegamasis, pasirinkite spintai stumdomas duris, kurių didžiąją dalį sudaro stiklas ar veidrodis – tai vizualiai didins erdvę, o stumdomos durys nenaudos papildo patalpos ploto, kurio reikėtų atveriamoms durims.

Mažoje erdvėje kuo mažiau baldų statykite į patalpos vidurį, geriausia viską išdėstyti šonuose, palei sienas. Tai sudaro lengvumo įspūdį.

 

Straipsnis yra tinklalapio baldubirza.lt nuosavybė. Kopijuoti ir platinti be mūsų sutikimo griežtai draudžiama.