LMDP, MDF, MDP Plokščių Palyginimas

Kas yra LMDP, MDF ir MDP plokštės?

LMDP MDF MDP Plokščių Palyginimas, medžio pluošto plokštės (LMDP), medienos pluošto plokštės (MDF) ir formuotų medienos pluošto plokštės (MDP) yra populiarios medžiagos daugelyje statybų ir dizaino projektų. Tačiau kiekviena iš jų turi savo savybių ir privalumų, tai medžiagos, kurios interjero apdailoje pakeičia natūralią medieną. Iš šių medžiagų pagamintos plokštės atrodo panašios, tačiau yra skirtumų, ir gana didelių.

Šiame straipsnyje panagrinėsime šias medžio pluošto plokštes ir palyginsime jas, kad padėtume jums pasirinkti tinkamiausią variantą jūsų projektui.

LMDP MDF FMDP Plokščių Palyginimas

LMDP plokštė

Laminuota medienos drožlių plokštė (LMDP) yra labiausiai paplitusi baldų plokštė, užtikrinanti gerą kainos ir kokybės santykį.

LMDP yra laminuota medžio drožlių plokštė, t. y. medžio drožlių plokštė, ant kurios viršaus užklijuota dekoratyvinė polimerinė plėvelė. Plėvelei gaminti naudojamos sintetinės dervos, kurios gerai sutvirtina medžiagą. Ji ne tik suteikia medžiagai estetiškumo, bet ir apsaugo ją nuo išorės poveikio: bet koks paviršius su tokiomis plokštėmis bus atsparus įpjovimams, įbrėžimams ir kitiems pažeidimams.

Privalumai

  • Mažos išlaidos. LDP yra pigesnė už MDF ir daug pigesnė už natūralią medieną.
  • Didelis medžiagos patvarumas. LDP yra atspari įbrėžimams ir temperatūros svyravimams.
  • Ilgas tarnavimo laikas išsaugant pirmines savybes. LMDP nėra mechaniškai ir termiškai pažeidžiama, todėl ji ne tik ilgai tarnaus, bet ir išsaugos savo pirminę išvaizdą.
  • Gera šilumos ir triukšmo izoliacija.

Trūkumai

  • Skirtingai nei MDF, LDP negali būti įvairių formų, ji įtrūksta ir lūžta.
  • Akytumas. Dėl akytos struktūros plokštė blogai toleruoja daugkartinį varžtų ir kitų tvirtinimo detalių įsukimą.
  • Nestabili drėgmei. Veikiant vandeniui, pjuvenos gali išbrinkti, o LDP dalis deformuotis, todėl nenaudokite plokščių vietose, kuriose yra didelė drėgmė: vonioje, balkone ir virtuvėje.

Kur naudoti

  • LDP plokštės dažniausiai pasirenkamos korpusiniams baldams gaminti: spintoms ir komodoms, virtuvės spintelėms ir valgomojo stalo stalviršiams.
  • Vidaus patalpoms pertvaroms.
  • Sienų dailylentėms. LDP puikiai tinka plokštiems paviršiams: ji atspari bet kokiems mechaniniams pažeidimams.

Kaip pasirinkti


Atkreipkite dėmesį į LDP lapų ženklinimą – E1 ir E2. Rinkitės E1 lakštus, nes juose yra mažiau formaldehidinių dervų. E2 lakštų nereikėtų naudoti vaikų kambariuose.
Atkreipkite dėmesį į LDP plokščių storį korpusiniuose balduose: kuo jis didesnis, tuo didesnę apkrovą medžiaga atlaikys. Pavyzdžiui, stalo stalviršiui arba spintai plokštės storis turėtų būti ne mažesnis kaip 20-25 mm.
Imkite LDP su lygiais paviršiais. Tokios plokštės yra aukštesnės kokybės – jos pasižymi didesniu patvarumu ir atsparumu drėgmei.

Priežiūra. LDP plokštes lengva prižiūrėti:

  • Paviršių valykite drėgnu skudurėliu. Nepamirškite po valymo nuvalyti paviršių sausai, kad plokštė neišsipūstų nuo vandens.
  • Naudokite tik minkštas valymo medžiagas: kempines ir rankšluosčius iš pliušo ar flanelės. Vielinės kempinėlės ir abrazyvinės valymo priemonės gali pažeisti plokščių paviršių.
  • Nenaudokite šiurkščių priemonių, kurių sudėtyje yra benzino, skiediklio, chloro ar sodos.
  • Apsaugokite stalviršių galus: jie labiausiai pažeidžiami drėgmės. Žinoma, geriau pirkti baldus su įklijuotais kraštais. Tačiau paviršius galite apsaugoti ir patys: neapsaugotus medžio drožlių plokščių galus įrėminkite specialiu minkštu kraštu – mokykliniai stalai vis dar įrėminami tokiu kraštu. Priklijuokite jį prie medžio drožlių plokštės stalviršio galų naudodami sanitarinį silikoną.
  • Stebėkite oro temperatūrą. Patalpose, kuriose yra LDP, temperatūra turi būti ne žemesnė kaip +2 °C ir ne aukštesnė kaip +40 °C. Jei ji nuolat kinta arba yra per aukšta ar per žema, medžiaga gali sugesti.

Norėdami nuplauti vyno ar sulčių dėmes, naudokite paprastą drėgną šluostę, o norėdami pašalinti kavos dėmes, naudokite šluostę su etilo alkoholiu. Jei ant paviršiaus užtepėte nagų lako, nuvalykite paviršių acetonu ant medvilninio diskelio. Nors tai yra tirpiklis, jis yra mažiau agresyvus nei kitų rūšių ir nesugadins paviršiaus.

MDF plokštė

LMDP MDF FMDP Plokščių Palyginimas

Vidutinio tankio medienos plaušų plokštė (MDF) – tai sausas medienos plaušų procesas, sujungtas perforavimo ir plokščio karšto presavimo būdu, pridedant rišamųjų medžiagų. Šios plokštės pasižymi labai geromis apdirbimo savybėmis: iš jų lengva gaminti įvairias formas, frezuoti įvairias paviršiaus formas ir t. t. Dėl šių savybių MDF plokštės labai plačiai naudojamos baldų gamyboje.

Skaityti  Sieninės Spintos


MDF, arba vidutinio tankio medienos plaušų plokštė, gali būti dažyta, laminuota arba faneruota:

Dažytos MDF plokštės yra pigiausios, nes jos padengtos tik dažais, kurie neapsaugo gaminio nuo mechaninių pažeidimų ir nusidėvėjimo. Tačiau dažytos MDF spalvų pasirinkimas labai platus. Dėl dažų blizgesio tokios plokštės atrodo dekoratyviai, todėl dažnai naudojamos butų apdailai.
Laminuotos MDF plokštės padengtos specialia PVC plėvele. Šios rūšies MDF yra patvariausios, nes plėvelė jas apsaugo nuo drėgmės ir mechaninių pažeidimų. Nuo plėvelės priklauso ir dekoratyvinės MDF savybės: dėl jos medžiaga gali būti skirtingos spalvos, tekstūros ir tekstūros.
Faneruotos MDF plokštės dėl gamybos technologijos yra panašios į medieną, todėl puikiai tinka mediniams namams.

MDF privalumai

  • Draugiškumas aplinkai. MDF gamybai naudojamos natūralios medžiagos: sausos medžio drožlės ir ligninas.
  • Lengvas tvirtinimas. MDF plokštes lengva pritvirtinti prie sienos paviršiaus naudojant statybinius klijus, o jei siena nelygi ar neįprastos formos, MDF plokštes visada galima supjaustyti.
  • Tvirtumas ir ilgaamžiškumas. MDF plokštės yra tvirtesnės už LDP, o savo struktūra yra gana kietos, todėl joms nebūdingi nedideli mechaniniai pažeidimai.
  • Medienos pluošto medžiagos nepūva ir yra atsparios pažeidimams, todėl MDF plokštės tarnaus ilgai, nekeisdamos savo išvaizdos.
  • Garso izoliacija. MDF puikiai sugeria garsą.
  • Atsparumas vandeniui. Dėl naudojamos specialios klijų sudėties MDF geriau nei LDP toleruoja drėgmę, todėl MDF plokštes galima naudoti vonios ir virtuvės apdailai, taip pat baldams patalpose, kuriose yra didelė drėgmė. Norint užtikrinti maksimalią apsaugą, geriau naudoti MDF plokštes su dvigubu laminavimu.

MDF trūkumai

  • Lengvas degumas. MDF plokštės yra degios dėl nedidelio sąlyčio su atvira liepsna, netoliese esančiais žėrinčiais daiktais ar netvarkinga elektros instaliacija.
  • Kaina. MDF plokštės yra brangesnės už LDP.
Skaityti  Funkcionalus Virtuvės Išplanavimas

Kur naudojamos MDF plokštės

  • Korpusinių baldų ir komercinės įrangos gamybai. MDF yra tvirta ir patikima medžiaga, kurią lengva pjauti ir iš jos kurti bet kokias formas.
  • Virtuvėje: MDF plokštėmis puošiamos virtuvės sienos, ši medžiaga taip pat tinka virtuvės spintelių frontams, prijuostėms ir stalviršiams gaminti. Tik nepamirškite kraštus, kur stalviršis jungiasi su siena, užpildyti vandenį atstumiančiu hermetiku, kad vanduo nepatektų tarp sienos ir stalviršio ir plokštė nesideformuotų.
  • Luboms: dėl MDF plokštės galima sukurti kelių lygių paviršių ant lubų ir į konstrukciją įmontuoti taškinius šviestuvus. Norint sumontuoti plokštes ant lubų, reikia karkaso.
  • Palangėms: paprastai naudojama ne mažesnio kaip 22 mm storio MDF, kad plokštė atlaikytų, pavyzdžiui, gėlių vazonus. Skirtingai nei plastikas, MDF turi daug atspalvių ir tekstūrų – galite pasirinkti tą, kuri puikiai dera prie interjero.
  • Skirta dekoratyvinėms pertvaroms ir arkinėms konstrukcijoms zoninėms patalpoms gaminti.
  • Kaip grindų grindjuostė: MDF suteikia grindų dangai tvarkingą išvaizdą ir tarnauja daug ilgiau nei kai kurie plastikiniai analogai.
  • Sienoms. MDF sėkmingai pakeičia kitas apdailos medžiagas, pavyzdžiui, tapetus. MDF naudojama medinių sienų įspūdžiui sukurti.

Kaip pasirinkti


Norint pasirinkti tinkamas MDF plokštes, svarbu atsižvelgti į tai, kur planuojate jas naudoti:

  • Baldų fasadų apdailai rinkitės faneruotas MDF plokštes. Tokios plokštės turi du apsaugos sluoksnius: klijų sluoksnį ir natūralią fanerą, todėl jos geriau apsaugo plokštę nuo drėgmės.
  • Virtuvei rinkitės dažytas MDF plokštes. Tai drėgmei atsparesnė medžiaga, kuri lengvai atlaiko didelę drėgmę ir temperatūros svyravimus. Ji taip pat gali lengvai nuvalyti riebalus.
  • Vonios kambariui rinkitės plokštes su dvigubu laminavimu – plokštes, kurios dukart padengtos PVC plėvelės sluoksniu, kuris sustiprina apsaugines medžiagos funkcijas. Tokios plokštės tarnauja ilgiau.

Rinkdamiesi MDF atkreipkite dėmesį į:

Medžiagos išbrinkimo laipsnį, kai ji liečiasi su vandeniu. Tai nurodoma ant pakuotės. Pasirinkite optimalų variantą – 17 %. Tokiu atveju plokštės tarnaus ilgai.
Kvapo nebuvimą. MDF plokštės neturi skleisti jokio kvapo: jei kvapas jaučiamas, vadinasi, jos buvo pagamintos pažeidžiant normas, o tai pablogins jų savybes ir sutrumpins tarnavimo laiką.
Vienoda plokščių spalva. Visos plokštės turėtų būti vienodos spalvos: jei jos kitokios, vadinasi, jos buvo netinkamai laikomos sandėlyje ar parduotuvėje ir jų tarnavimo laikas bus trumpesnis.

Kaip prižiūrėti MDF


MDF yra nepretenzinga ir nereikalauja ypatingos priežiūros. Tačiau vis dėlto būtina laikytis tam tikrų taisyklių, kad medžiaga ilgiau išliktų pirminės būklės:

  • MDF paviršius, pavyzdžiui, palanges ir virtuvės prijuostę, nuvalykite švaria, drėgna šluoste be abrazyvinių dalelių arba melamino kempine.
  • Plokštėms valyti nenaudokite chloro tirpalų ar rūgščių. Geriausiai tinka šiek tiek lengvo muilinio vandens.
  • Nieko nuo plokščių nekrapštykite ir negramdykite aštriais daiktais.

MDP plokštės


Tai vidutinio tankio medžio drožlių plokštės. Tai populiarus pasirinkimas dėl kainos – tai viena pigiausių apdailos medžiagų. Taip yra todėl, kad MDP plokštės gaminamos iš medienos atliekų ir pjuvenų, kurios taip pat klijuojamos, presuojamos ir kaitinamos. Tačiau dažai sunkiai „prilimpa” prie šios medžiagos, todėl ji plačiai naudojama pigiems baldams gaminti.

Skaityti  Virtuvės interjeras 2024
LMDP MDF FMDP Plokščių Palyginimas

Faneros plokštė


Fanera gaminama iš kelių sluoksnių klijuotos, suspaustos ir termiškai apdorotos medienos. Kadangi fanera iš dalies išsaugo medienos struktūrą, ji gali atlaikyti didelį spaudimą. Ji palyginti tvirta, lengvai dažoma ir lakuojama, todėl dažnai naudojama grindims, laiptams, luboms, sienoms ir baldams.

OSB plokštės

Šios plokštės yra panašios į MDP, tačiau tvirtesnės ir gražesnės. OSB plokštės gaminamos suspaudžiant ir suklijuojant medžio drožles į statmeną formą ir jas termiškai apdorojant. Todėl jos yra gana tvirtos. Lietuvoje šių plokščių tekstūra tapo labai populiari – ir kaip pigus dizaino sprendimas, ir kaip savito stiliaus dalis. Tai ekologiška, lengvai perdirbama medžiaga, atspari vandeniui, drėgmei ir karščiui, todėl idealiai tinka tiek namams, tiek garažui.

Pagrindinis šių medžiagų skirtumas yra tas, kad fanera gaminama iš kelių sluoksnių faneros, o OSB plokštės gaminamos iš medžio drožlių, t. y. medienos atliekų. Atitinkamai skiriasi ir jų išvaizda. Fanera turi plokščią paviršių su natūralia medienos struktūra, o OSB plokštės atrodo kaip suspausta skiedrų ir stambių drožlių skiautė.

Koks yra geriausias pasirinkimas jūsų projektui?

Pasirinkti tinkamiausią medžio pluošto plokštę priklauso nuo jūsų konkrečių poreikių ir projekto charakteristikų. Jei jums reikia atsparios ir ilgaamžės medžio pluošto plokštės, LMDP gali būti geriausias variantas. Jei svarbiausia yra universalumas ir lengvumas, MDF gali būti puikus pasirinkimas. O jei jums reikia lankstumo ir formos, FMDP gali atitikti jūsų lūkesčius.

LMDP plokštė atsiliepimai

Laminuotos drožlių plokštės yra puikus pasirinkimas baldų gamybai dėl jų estetikos, kainos patvarumo ir prieinamumo. Šios plokštės siūlo platų dizaino ir spalvų pasirinkimą, leidžiantį realizuoti įvairias kūrybines idėjas. Be to, jų atsparumas dėvėjimuisi ir lengva priežiūra daro laminuotas drožlių plokštes labai populiaromis tarp baldų gamintojų.

MDF plokštė atsiliepimai

MDF yra ne tik funkcionali, bet ir estetiškai patraukli medžiaga. Jo vientisumas ir lygumas suteikia galimybes įgyvendinti įvairiausius dizaino sprendimus. Tai puikus pasirinkimas norint sukurti modernius baldus arba įgyvendinti kūrybinius architektūrinius sprendimus.

Viena iš labiausiai paplitusių MDF naudojimo sritys yra baldų gamyba. Dėl savo lengvumo ir paprastos apdirbimo, MDF yra puikus pasirinkimas kuriant įvairius baldus – nuo stalčių iki lentynų ir stalų.

Išvada

Nepaisant to, ar renkatės LMDP, MDF ar MDP, svarbu suprasti kiekvienos medžio pluošto plokštės privalumus ir trūkumus. Atsižvelgiant į jūsų projektą ir poreikius, galite pasirinkti tinkamiausią variantą, kuris atitiks jūsų lūkesčius ir suteiks jums ilgalaikį rezultatą. Taigi, įvertinkite savo galimybes ir rinkitės išmintingai!

Daugiau apie baldus čia

Similar Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *