Virtuvės sala

Iliustracijos šaltinis: http://cdn.decoist.comNepriklausomai nuo to, koks šeimos santykis su gaminimo procesu ir virtuve, ši patalpa užima reikšmingą vietą būsto projekte. Jei asmenys dažniausiai linkę valgyti kavinėse ir restoranuose, pastaroji įrengiama orientuojantis į vizualinį aspektą, tuo tarpu šeimyniški žmonės, kadienybės neįsivaizduojantys be namuose pagaminto maisto, dėmesį skiria ne tik estetiniams sprendimams, bet ir praktiškumui. Virtuvės sala - tai baldų išdėstymo būdas, kai dalis jų atsiduria centre ir neturi tiesioginio kontakto su kitais baldais bei sienomis. 

 

Ar dažnuose namuose virtuvės viduryje pastatytas valgomojo stalas su kėdėmis gali būti vadinamas sala? Nevisiškai. Pastaroji turėtų atlikti daugiau funkcijų. Neretai viena salos pusės skiriama maisto gamybai, o kita išnaudojama kaip valgomojo dalis. Pirmoje dalyje dažniausiai atsiduria stalviršis, prie jo gali būti įrengiama kriauklė, įmontuojama viryklė, indaplovė. Sala puikiai atlieka ir daiktų sandėliavimo funkciją: virtuvės rakandai ir maisto produktai gali būti saugomi šioje dalyje patalpintoje spintelėje, tam išmaniai panaudojamos ir laisvoje vietoje sumontuotos lentynos bei stalčiai. Kitoje pusėje susėdus valgyti, ne tik itin lengvai patiekiamas maistas, bet ir galima komunikuoti su namiškiais bei svečiais - salos dėka virtuvė nebėra izoliuota patalpa. Ši funkcija itin akivaizdi, virtuvės salą panaudojus kaip jungiamąjį svetainės/valgomojo ir virtuvės elementą. Nusprendus pasirinkti šį variantą, reikia suvokti, jog bus būtina palaikyti nuolatinę švarą bei tvarką - neplautų indų bei chaoso ant darbastalio nepavyks paslėpti užvėrus duris. 

 

Virtuvės sala - modernus interjero sprendimas jūsų virtuvėje. Kokiais privalumais dar patrauklus šis baldų išdėstymas? 

 

• visi reikalingi daiktai atsiduria vienoje vietoje. Puodai - kampinėje spintelėje prie dešinės sienos, o miltai - viršutinėje lentynoje? Tik ne įsirengus virtuvės salą! Lentynose bei stalčiuose sudėliojami reikalingiausi daiktai, kuriuos, prireikus, galima pasiekti vos ne ištiestos rankos atstumu.

http://www.jdesigngroup.com• akivaizdžiai taupomas laikas. Nuo stalo - prie šaldytuvo, nuo šaldytuvo - prie kriauklės, nuo kriauklės - prie stalo, nuo stalo - prie viryklės...Atstumas, kurį tenka įveikti net ne itin didelėje virtuvėje, nustebintų dažną. Tiesa, kam tie tušti skaičiai - viską pasako nuovargis, patiriamas po eilinių pietų ruošos! Virtuvės saloje įmontavus visus reikalingus prietaisus - viryklę, kriauklę, indaplovę - ir darbastalį pagaminus iš medžiagos, ant kurios galima pjaustyti (pamirškite daugybę atskirų pjaustymo lentelių!), maisto ruošos laikas gerokai sutaupomas. Jei virtuvės sala atlieka šiek tiek mažiau funkcijų, pavyzdžiui tai tėra darbastalis su spintelėmis, likusią virtuvės įrangą reikia išdėstyti taip, jog viskas būtų nesunkiai pasiekiama nuo salos. 

 

Taigi, virtuvės sala - estetiška, stilinga, ir praktiška. Kas nenorėtų suktis tokioje virtuvėje! Bene pagrindinė priežastis, atbaidanti dalį žmonių nuo šio interjero sprendimo - erdvės trūkumas. Įrengus virtuvės salą mažoje patalpoje, tampa sunku judėti ir šis variantas, turintis atnešti patogumo namų ruošoje, tampa įkyria kliūtimi. Visgi jei virtuvės sala itin vilioja, tačiau perspektyvos greitu laiku persikelti į naują, erdvesnį būstą nenusimato, galima rinktis alternatyvą - baro stalą su kėdėmis bei jame įrengtomis papildomomis lentynomis bei stalčiais. 

 

Straipsnis yra tinklalapio baldubirza.lt nuosavybė. Kopijuoti ir platinti be mūsų sutikimo griežtai draudžiama.