Virtuvės interjeras

http://nyrongosb.xyzVirtuvė - patalpa, kuri neretai atlieka ne vien pagrindinę - maisto gamybos - funkciją. Dažnoje šeimoje, tai - kampelis, kuriame bent keliolikai minučių per dieną susikerta visų artimųjų keliai: kartu pusryčiaujama, vakarieniaujama, galbūt griežtai laikomasi tradicijos kartu ruošti šventinius sekmadienio pietus. Ši patalpa turi būti ne tik estetiškai patraukli bei jauki, tačiau įrengta patogiai ir praktiškai: buities ruošos darbų laiką taupo apgalvotai išdėlioti prietaisai bei nesunkiai prižiūrimi paviršiai. Dėl šios priežasties virtuvės intejeras, kurį sudaro baldų išdėstymas, medžiagų bei spalvų pasirinkimas ir kiti estetiniai niuansai, pareikalauja daugiausia laiko ir pastangų. 

 

Baldų išdėstymo modeliai virtuvėje

 

Baldų bei buitinės technikos išdėstymas virtuvėje atlieka ne tik svarbų vaidmenį formuojant estetinį vaizdą, bet taip pat įtakoja kasdienių darbų atlikimo patogumą bei greitį. Konkretaus modelio pasirinkimas priklauso ne tik nuo individualaus grožio suvokimo, bet ir patalpos dydžio - galima tiek maksimaliai išnaudoti ribotą, tiek apgalvotai užpildyti tuščią erdvę. 

 

Galimi baldų išdėstymo variantai

 

LINIJINIS

Buitinė technika ir kiti reikalingi baldai išdėstomi prie vienos sienos. Tai - dažnas pasirinkimas tiek mažose, tiek ir erdviose virtuvėse. Pastaruoju atveju likusi virtuvės erdvė skiriama valgomojo zonai. 

 

DVIEM LINIJOMIS

Baldai išdėstomi dviem linijomis, paliekant tarp jų pakankamą tarpą judėjimui. Maisto gamybos procesas pagreitinamas, kai šaldytuvas patalpinamas vienoje pusėje, o viryklė ir kriauklė - kitoje. 

 

Г FORMA

Šis išplanavimas tinkamas tiek mažai, tiek didelei virtuvei. Pagrindinius buitinius prietaisus bei baldus - šaldytuvą, kriauklę, viryklę - reikia išdėlioti taip, jog virtuvėje besidarbuojančiam būtų patogu. 

 

U FORMA

Didesnėje virtuvėje baldai gali būti išdėstomi prie trijų sienų. Viduryje turi likti pakankamai erdvės, jog būtų patogu judėti. 

 

SALA/PUSIASALIS

Virtuvės patalpos viduryje iš tam tikrų baldų (darbastalio, spintelės, kriauklės, viryklės ir panašiai) suformuojama atskira erdvė, vizualiai primenanti salą. Neretai viena darbastalio dalis tarnauja kaip gamybinė, kita - kaip valgymo zona. Toks baldų išdėstymas yra tinkamas tik didesnio ploto virtuvėms. Negalintys  pasigirti didele erdve, tačiau besiviliojantys šiuo variantu, gali rinktis paprastą baro stalą. Tai - vadinamasis pusiasalis. 

 

Spalvų ir medžiagų pasirinkimas virtuvės interjerehttp://gall-home.com

 

Renkantis medžiagas virtuvės apdailai, reikia nepamiršti, jog tai - erdvė, patirianti nuolatinę apkrovą bei neigiamą išorinę įtaką - karštis, riebalai, smūgiai ir kita. Nuspręskite, ar jums svarbiau geras estetinis vaizdas, ar paviršių valymo ypatybės.

 

Populiariausios virtuvėje naudojamos medžiagos

Keraminės plytelės

Tai - gana populiarus variantas, atsparus drėgmei, karščiui, nesunkiai valomas. Kainos "įkandamos" dažnam, o siūla spalvų paletė, ornamentų bei paviršiaus tekstūros įvairovė leidžia įgyvendinti įvairias interjero idėjas.  

Akmuo ir marmuras.

Pareikalaujančios nemenkų finansinių investicijų, tačiau patvarios, ilgaamžės, sukuriančios prabangos ir solidumo įspūdį medžiagos. 

Nerūdijantis plienas.

Populiarus pasirinkimas imponuojantiems moderniam, minimalistiniam stiliui. Tai - patvari ir ilgai tarnaujanti medžiaga. 

Stiklas.

Virtuvės sienų apdaila stiklu - puikus pasirinkimas ieškantiems originalių idėjų. Siūlomas grūdintas, nebijantis išorinių smūgių bei karščio, pageidaujamos spalvos stiklas. 

Baldinės plokštės.

Tai - kainos atžvilgiu ekonomiškas, tačiau ne ką mažiau dekoratyvus variantas nei anksčiau minėti. Būtina rinktis kokybiškas, drėgmei atsparias plokštes. 

Populiaru karčiui, drėgmei, nešvarumais atspariomis medžiagomis padengti tik tą pusę, kurioje stovi baldai, o kita siena, prie kurios kuriama valgomojo zona, gali būti dažoma, tapetuojama ar kitaip dekoruojama. 

 

Spalvų derinimo variantų labai daug. Galima sienų apdailą ir darbastalių spalvą pasirinkti iš gretimų paletės atspalvių, įmanomas ir kontrasto variantas. Atitinkamų spalvų pasirinkimas virtuvę, sujungtą su svetaine, gali sulieti su bendra aplinka arba išskirti. Svarbiausia, pasirinkti tokias spalvas, kurių priežiūra nereikalautų per daug pastangų. 

Virtuvės interjero kūrimas - sudėtingas procesas. Svarbu ne tik estetinis rezultatas, bet ir praktiškumas. Jei nuspręsite šį darbą atlikti patys, konsultuokitės su specialistais arba savarankiškai pasidomėkite internete laisvai prieinama informacija šia tema. 

 

Straipsnis yra tinklalapio baldubirza.lt nuosavybė. Kopijuoti ir platinti be mūsų sutikimo griežtai draudžiama.