Individualaus dizaino baldai prieš standartinius

Šaltinis: http://martinwooddesign.com/Įsikuriantys naujame būste ar atliekantys kardinalų remontą, neretai yra linkę teikti pirmenybę minimalizmui: atsisakoma sovietmečiu dvelkiančio įpročio apstatyti sienas gremėzdiškais, dulkes kaupiančiais baldais ir apsistojama tik ties pačiais būtiniausiais. Nusprendus, kokie baldai reikalingi, tenka padaryti ne ką paprastesnį pasirinkimą: keliauti į artimiausią specializuotą  ar internetinę parduotuvę dairytis standartinių baldų, o gal pasidomėti individualių baldų gamyba. Kuris variantas geresnis, priklauso nuo konkretaus klientų poreikių bei turimų finansinių galimybių. 

 

Baldai mūsų kambariuose dažniausiai įsikuria dešimtmečiui ar net ilgesniam laikotarpiui, tad kiekvieno baldo pasirinkimas - atsakingas uždavinys. Norint palengvinti apsisprendimą, individualaus dizaino bei standartinius baldus palyginome pagal atskirus kriterijus. 

 

Kaina ir kokybė. 

 

Dažniausiai standartinių baldų kaina yra mažesnė nei gaminamų individualiai. Masinės gamybos baldais tiekiami į rinką, turint tikslą parduoti kuo daugiau vienetų. To pasiekiama pirkėjus viliojant mažesne kaina. O pastaroji, nesunku nuspėti, gali būti pasiūlyta paaukojant gaminio kokybę. Aišku, tai nėra taisyklė: iš patikimų baldų gamintojų galima įsigyti ilgaamžių standartinių, o tuo tarpu individualiai pagamintą gali tekti išmesti po kelių metų. 

 

Kaip minėta, individualios gamybos baldai turėtų kainuoti daugiau nei masinės. Dažniausiai taip ir yra, bet kainą įtakoja individualūs kliento norai tiek dizaino, tiek gamyboje naudojamų medžiagų atžvilgiu. Objektyviai įvertinus, į ką būtina daugiausiai investuoti (furnitūra - vienas pagrindinių elementų, nuo kurių kokybės priklauso baldo funkcionalumas ir ilgaamžiškumas), o kuriam elementui pakanka vidutiniškai kainuojančių medžiagų, individualūs baldai džiugina patraukliu kainos bei kokybės santykiu.

 

Patalpos paskirtis bei erdvės ypatybės.

 

Neturint "guminio" biudžeto, neretai tenka pagalvoti, kur, įrenginėjant namus, galima sutaupyti. Padėti gali atsakymas į klausimą, kiek svarbi tam tikra namų patalpa ir kaip dažnai pastaroji bus naudojama. Pavyzdžiui svečių kambaryje visiškai pakanka standartinės lovos, tuo tarpu į savo miegamojo, kuriame praleidžiama bene daugiausia laiko, poilsio baldą būtinos didesnės investicijos. Šaltinis: http://www.woodenhousefurniture.com

 

Pagal individualų užsakymą pagaminti baldai yra tiesiog nepamainomi, kai norima užpildyti netradicinės formos ar dydžio erdves (pavyzdžiui įrengti kampinę spintą siaurame koridoriuje). Iš standartinių baldų pasiūlos tokiu atveju kažką išsirinkti sudėtinga - daiktas netelpa, lieka laisvos vietos, trukdo praėjimui ir panašiai. 

 

Individualūs interjero pageidavimai.

 

Kai kurie asmenys turi aiškią viziją, kaip atrodys jų svajonių būstas. Standartinių baldų pasirinkimas neretai varžo fantaziją, tuo tarpu individuali gamyba gali padėti realizuoti net pačias originaliausias idėjas. Štai individualiai pagamintas daugiafunkcinis baldas, atrodantis kaip, pavyzdžiui, stalas, akimirksniu virsta išlankstoma lova ar kėdėmis. Praktiška, madinga ir funkcionalu! Neretai pagrindiniai patalpos baldai pasirenkami iš standartinių ekspozicijos, o likusi erdvė užpildoma individualiai pagamintais. 

 

Laiko aspektas.

 

Nuvykus į  parduotuvę ar padarius užsakymą internetinėje svetainejė, išsirinkti baldai namuose atsiduria itin greitai. Tuo tarpu laikas nuo individualaus baldų suprojetavimo bei gamybos ir kelionės iki kliento namų neretai gerokai užtrunka. Tai lemia baldų gamybos paklausos augimas bei faktas, jog profesionalūs meistrai yra itin paklausūs. 

 

Masinės gamybos baldai puikiai tinka standartinėms patalpos, kuriose kuriamas tradicinis interjeras. Žmonėsms, apsistojusiems prie šio varianto, rekomenduojama rinktis žinomų gamintojų produkciją ir nesivaikyti pačių žemiausių kainų. Individuali baldų gamyba - pasirinkimas asmenims, siekiantiems užpildyti netradicinio išplanavimo ar dydžio erdvę bei turintiems originalių interjero idėjų. Šių baldų kūrėjai yra patys pirkėjai, tad, norint išvengti nesuspratimų, būtina pasikonsultuoti su specialistais.

 

Straipsnis yra tinklalapio baldubirza.lt nuosavybė. Kopijuoti ir platinti be mūsų sutikimo griežtai draudžiama.